בעל עסק, לא נמאס לך לזרוק כסף על אפיקי פרסום מזדמנים? בוא לבנות תכנית מסודרת לשנת 2019

מעל עשור שמגמת השיווק באינטרנט פרצה לחיינו ופתחה את שעריה לעסקים בכל סדרי הגודל, חלקם התנסו בשיטות שיווק כאלה ואחרות, וחלקם עדין מחפשים את אפיק הפרסום שיכפיל את רווחיות העסק. אז איך באמת אפשר להגיע ליעדים חדשים ולנפץ את תקרת הזכוכית? הכל בכתבה!

בעידן כה מתקדם בניית תכנית שיווקית קלאסית אינה מספיקה, הטכנולוגיה רצה בקצב המהיר שלה, השינויים ‘סופר’ מהירים, ולכן כדי להכפיל רווחים עלינו לייצר תכנית שתהווה עוגן איתן שישרת את השגת יעדי החברה לטווח הארוך.

אותה תכנית מדוברת חייבת להיות מספיק גמישה, שתפקידה מצד אחד ‘לרענן’ את אפיקי הפרסום המסורתיים, ומצד שני היא צריכה להיות פרקטית, ברורה, מדידה ומחוברת לכל המשאבים של העסק. כך ניתן יהיה לייצר הכנסות בצורה רחבה במדיה דרך עבודה על פי ROI  – החזר השקעה המבוסס על אפיקים פרסום, תוך ניצול מדויק של תקציבי הפרסום.

שיווק מסורתי כבר לא עובד רבותיי!

שיווק מפה לאוזן, נטוורקינג, שיתופי פעולה, העלאת פוסטים בפייסבוק – הם חלק מטקטיקות שיווק החשובות לגיוס לקוחות חדשים.

אך בעידן המהיר כל אלה אינם מספיקים כדי להכפיל את רווחיות העסק, אלא מותירים את ההכנסות כפי שהן, אם בכלל.

וודאי לא תרצו לסיים את שנת 2019 עם הכנסות זהות לשנת 2018, ולכן יש צורך לדהור לעבר אפיקי פרסום חדשניים, אך באותה נשימה לנצלם בצורה מדויקת תוך חשיבה אסטרטגית-יצירתית.

הטעויות הקלאסיות שגורמות לעסקים לזרוק כסף לפח

מידי יום וודאי מונחות על שולחנכם מגוון הצעות לאפיקי פרסום חדשניים שיגדילו את רווחיות העסק שלכם ויגרמו לטלפון לא להפסיק לצלצל. כך לפחות לפי ההבטחות של אנשי השיווק והפרסום. מגוון אפיקי הפרסום המוצעים לעסקים קורצים להם ומבטיחים הגדלת רווחים, אולם צריך להבין שלא כל אפיק פרסום מתאים לכל עסק!

כך למשל הצעה מפתה לבנות דף נחיתה מעוצב וממיר עם קמפיין מושקע בפייסבוק,

שעל פי כל התחזיות הולכת לייצר לכם עשרות לידים חמים, וכן אותו הקמפיין בדיוק הביא רווחיות עצומה לעסקים אחרים, ויש גם תיעוד על כך. לכאורה מדובר בהצעה אטרקטיבית, נכון? אבל, יש כאן ‘אבל’ גדול – ייתכן שקהל היעד שלכם אינו נמצא כלל בפייסבוק, אלא מחפש את השירות/המוצר שלכם בגוגל או באינסטגרם. אופס…

זוהי דוגמה קלאסית לשטרות כסף שמונחים לאחר גריסה בפח האשפה!

שיווק דיגיטלי מחייב בחירת אפיק פרסום היא אסטרטגיה שלמה שצריכה להתבצע על פי מתודולוגיית עבודה מוקפדת הכוללת מחקר שוק מעמיק, פילוח קהל היעד, ניתוח הענף והתחרות, והשוואה מעמיקה בין אפיקי הפרסום הרלוונטיים. כל אלה יוכלו לסייע לבחירת אפיק הפרסום המדויק, ללא גריסת שטרות ובזבוז תקציבי הפרסום.

ROI  – המונח שיגרום לעסקים להרוויח הרבה כסף מפרסום במדיה

כפי שאמרנו, תכנית שיווק קלאסית, כמו גם משפך שיווק וניתוח SWOT המוכר, אינם מגדילים רווחיות בעידן הדיגיטלי.

מלבד זאת, גם בחירת אפיק פרסום ממוקדת אינה מספיקה, אלא יש צורך להיות תמיד עם אצבע על הדופק ולבצע מעקב תמידי אחר התוצאות.

ROI הוא המונח החדש שכדאי להכיר מקרוב, החזר השקעה להערכת הכדאיות של כל פעולה שיווקית שהשקענו עבורה משאבים וכסף, שתפקידו לבחון האם התקציב שהשקענו אכן הניב רווחיות. נציין שמהמדד משמש גם להשוואה בין חלופות ההשקעה באפיקי פרסום נוספים העומדים בפני העסק.

דוגמה לניתוח ROI  – אם הושקע בקמפיין ממומן בפייסבוק 10,000 ₪ והקמפיין הניב עסקאות בשווי 13,000 ₪, כלומר הרווח הנקי הוא – 3,000 ₪.

אז מה דעתך, הקמפיין רווחי או לא? 

תלוי בסטנדרטים שלך, אם את רוצה ‘לשרוד בשיניים’, הרווח יספק אותך. אם אתה רוצה להוביל, להרוויח ולפתח את העסק אתה צריך לדעת שאפשר הרבה יותר!

לסיכום, עולם הדיגיטל הוכח כמערכת חזקה להשגת יעדים עסקיים, אולם לא חייבים לרוץ לאפיק הפרסום הפופולרי והמוכר, אלא אפשר לייצר הכנסה מניבה על ידי בניית תכנית עבודה ליישום שיטתי.

אם לא נתכנן, לא נתקדם. נוסחה פשוטה.

 

בוא להגיע להישגים חדשים בעזרת בניית תכנית שיווקית נכונה שתאפשר לך לקבל יותר לידים בעזרת מומחי פיתוח העסקי של Get2Gether (באמצעות שיווק דיגיטלי מדויק). אנחנו ממתינים לך ממש כאן!

בואו נשב ביחד