כיצד לגרום למודעה שלנו להיות מושכת יותר?

 

תוכן ארוך או קצר?

מאמרים שקראתי לאחרונה ציינו שתוכן ארוך עובד טוב יותר מכיוון שיוצר אמון כלשהו והיכרות מעמיקה של הלקוח עם המוצר או נותני השירות.

אז החלטתי לבחון לעומק את העניין והגעתי למסקנה שתכנים שמספרים סיפור אישי, יותר מדברים ללב הקורא ולכן הם עובדים מצוין גם אם ארוכים- ואפילו בעיקר אם הם ארוכים – כך נייצר אמון וחווית קריאה.

לעומת זאת, תכנים שאינם מספרים סיפור אישי אלא נותנים מידע על המוצר או השירות, עובדים טוב יותר כאשר הם קצרים וענייניים.

לעיתים כותבים תוכן שיווקי, כדי שיהיה תוכן. לא טוב:/ הלקוח רוצה להתרגש. לחוות, להנות מצריכת התוכן שלך. תוכן שיווקי שלא מועיל לקריאה, ידורג נמוך ויפגע בחווית המשתמש של הלקוח שלך.

תכנים קצרים מדי, לעיתים לא מספקים ללקוח את כל המידע החשוב, מה שיוצר מצב שלקוחות נכנסים בעקבות התוכן לעמוד הנחיתה והם לקוחות שאינם רלוונטיים כלל וכלל.

לכן, יש לשים לב שהתוכן אמנם קצר וקולע, אך ניתן להבין ממנו את הדברים החשובים והעיקריים במוצר או בשירות שלנו.

 

המלצה שלי – לכתוב תוכן שיווקי שהוא שילוב בין פנייה לרגש לבין הסבר על המוצר. להתחיל עם איזשהו כאב, צורך של הלקוח, בפנייה לרגש של הלקוח, לספר על הפתרון שלכם ולבסוף להניע את הצופה לפעולה.

ומה עם התמונה? באיזה תמונות כדאי להשתמש?

ישנם  2 סוגים של פוסטים-

פוסט עם תמונה מעוצבת– זהו פוסט פרסומי, מיד ניתן להבחין שמדובר בפרסומת ולכן רוב האנשים יראו את התמונה וידלגו על התוכן שכתבתם.

לכן חשוב מאוד שאם אתם משתמשים בפוסט מעוצב, שיהיה בו קריאטיב מעניין ויצירתי, מסקרן, מושך את העין וגם ענייני, כדי שאנשים יבינו במה מדובר וכך תוכלו ללכוד את קהל היעד שבדיוק מתעניין במוצר או בשירות שפרסמתם.

שימו לב, אנשים קודם כל רואים את התמונה ורק לאחר מכן קוראים את התוכן המצורף בפוסט, לכן התמונה צריכה להיות מאוד ממוקדת ועניינית ובד בבד יצירתית ומעניינת.

פוסט עם תמונת מצב- הסוג השני זהו פוסט עם תמונה אמיתית, תמונת מצב, תמונה של הבן אדם הכותב את הפוסט, תמונה של לקוחות מרוצים, תמונה של העסק או המוצר.. ללא עיצוב, ללא כיתוב, הכי פשוט ועובד מצוין.

ולמה?

מכיוון שתמונה זו לא נראית כמו פרסומת, אנשים שרואים אותה בדרך כלל יקראו גם את הטקסט המצורף לתמונה (בפוסט), כך יצרתם קשר טוב יותר עם קהל היעד שלכם מכיוון שגרמתם להם לקרוא את מה שיש לכם להגיד ולא רק לצפות ב”פרסומת”.

מה החיסרון? החיסרון הוא שאת העצלנים לא תתפסו ברשת. מכיוון שבתמונה אין כיתוב ולא תמיד מובן במה מדובר בהסתכלות על התמונה בלבד, מי שלא קורא את התוכן שכתבתם, מתפספס!

לכן רצוי עד כמה שאפשר להשתמש בתמונה אמיתית שגם משקפת מסר מסוים (למשל תמונה של מישהו מחזיק דף עם כיתוב כלשהו, או תמונה ליד המשרד שלכם שמאחוריכם הלוגו של המשרד, או תמונה שלכם משתמשים במוצר, או תמונה של הלקוחות משתמשים במוצר…)

 

אז התבלבלתי קצת, במה מומלץ להשתמש?
המלצה שלי- לבדוק לבדוק ולבדוק!!
תעלו 2 מודעות לאותו קהל יעד עם תוכן זהה. באחת מהן תמונה אמיתית שלכם או של המוצר, בשנייה תמונה מעוצבת עם משפט מחץ.תראו מה עובד טוב יותר ועדכנו אותי בתוצאות:)

בואו נשב ביחד